Geri Sarımlı Düşüş Tutucu Fiyatları

Geri Sarımlı Düşüş Tutucu Fiyatları

Dikey çalışma alanlarında yüksekte düşme esnasında durdurma otomatik kilitleme özelliğine sahiptir
Dikeyde yapılan çalışmalarda, mekanizma içerisinde bulunan yüksek mukavemetli 4,6 mm galvaniz çelik halat, personelin iniş çıkışlarda güvenli çalışmasını sağlar
Düşme anında otomatik olarak kilitlenerek düşüşü sonlandırma özelliği
Çelik halatın mekanizma içerisine geri sarılma özelliği
Otomatik kilitlenen çift emniyetli, fırdöndülü çelik karabina


Yüksekte çalışmak
alışanları yüksekten düşme kazalarından korumak için özel önlemler uygulamaya konmuştur. Ama bu önlemlerin alınmasının gerekli olduğu minimum yükseklik, bir ülkeden diğerine değişiklik gösterir.

Aşağısında 2 metreden daha fazla bir boşluk bulunan veya yüksekte bulunan çalışma yerlerinde çalışan işçileri düşmeden korumak için korkuluk, çalışma platformundaki malzemelerin düşmemesi için etek tahtaları yapılacak, bunların sağlanamadığı hallerde, işçilere paraşüt tipi emniyet kemeri taktırılacak, kemerlerinin kancalarını tercihen bel hizasından yukarısında sağlam bir yere takacaklardır. Bazı durumlarda önleyici tedbirler bundan daha az yüksekliklerde de gereklidir. Yapılacak bir risk analizi bunun gerekli olup olmadığını belirleyecektir.

Düşme Riski
Yüksekte çalışmak çoğu zaman kaçınılmazdır. Ne yazık ki ciddi kazaların çoğunun nedeni de budur. Pek çok çalışma durumu çok ciddi düşme risklerini barındırır: çatı çalışmalarını, açık katlarda çalışmayı ve iş iskelelerinde veya merdivenle çalışmayı gerektiren işleri düşünün.